Happy Calendar

Mart 1, 2018

Herkese selam,

Son zamanlarda özellikle kurumsal şirketlerin iş mülakatlarında övünerek anlattığı fırsatlar bölümünde sıkça dinlediğimiz konulardan biri malumunuz happy hour, happy Friday gibi uygulamalar.

Hadi gelin biz bunu kendi hayatımıza yedirelim ve kendi “Happy Calendar”  uygulamamızı hayata geçirelim. Happy Calendar tarifini aşağıda paylaşıyorum. Bu tarifi hayatınızda uygulayarak kendinizi neredeyse sıfır maliyetlerle ödüllendirebilir, yorgun ve gergin ruhunuzu dinlendirebilirsiniz.

Malzemeler:

*1 adet kendimiz

*Monoton veya yorucu bir hayat

*Yeni bir şeyler deneme arzusu

*Ters ve aksi giden işler

*1 adet kendini seven ruh

Tarif:

Her aybaşından 1 hafta önce, bir sonraki aya ait minimum 4 tarih belirleyerek başlayalım. Örneğin; Mart 2, 16, 23 ve 31. Bunlar ana tarihler, birde ara tarihlerimiz var. Örneğin her Pazartesi, her hafta ortası vb. gibi. Tarihlerimizi netleştirdikten sonra bu takvimi çıkarabilir, üzerine notlar alınabilir hale getirebilirseniz daha eğlenceli bir hal alacaktır.

Sıra geldi en keyifli kısma. Kendimize en keyif aldığımız şeyler listesi oluşturalım. Bu yemekten keyif aldığınız şeyler, aktiviteler olabilir. Bu listeyi oluşturduktan sonra eğlenceli bir takvim oluşturmaya başlayabiliriz. Önerim ara tarihlere daha küçük şeyleri eklemek mesela yerken kendinizi mutlu hissettiğiniz şeyler varsa bunları ara tarihlere yerleştirebiliriz. Bu günler geldiğinde o yiyeceği veya her neyi yerleştirdiyseniz onu o gün kendinize ısmarlayın. Ana tarihleri de aktivite ve relax anlarla doldurabiliriz. Mesela ayın 2’sinde kareoke, 16’sında evde sinema keyfi, 23’ünde dostlarla evinizde oyun partisi, 31’inde vapur turu ve sınırsız müzik keyfi gibi…

Bu tarifle kendimize eğlence durakları oluşturarak hevesle beklediğimiz ve günü geldiğinde yapmaktan keyif aldığımız şeyleri armağan etmiş olacağız bu sayede gelecek günleri heyecanla bekleyecek ve kendimiz mutlu etmenin ne kadar basit olduğunu kendimize kanıtlamış olacağız.

Hadi başlayalım 🙂

Sevgi ve selamlarımla.

Gizem T.A.

 

Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir