Herkese merhaba,

Gizemlik ile karşınızdayım. Sizlere çok kısaca Gizemlik’in açılma amacından bahsetmek istiyorum.

Hem özel hem iş yaşantımda önem verdiğim bir teori vardır. “Kelebek Etkisi Teorisi” Belki duymuşsunuzdur. Bu teoriye göre Kelebek etkisi, bir sistemin başlangıç verilerindeki ufak değişikliğin, büyük ve öngörülemez bir değişiklik yaratıp çok farklı sonuçlar oluşturmasına verilen isimdir. Bu teorinin babası Amerikalı bilim adamı Edward N. Lorenz’dir.

İlk okuduğumda bu teori aslında bana farklı bir çıkarım yapmamı sağlamıştı. Kendi hayatım ile ilgili düşündürttüğü şey ise; bazen tek bir şey değişir ve her şeyin değişmesine etki yaratır olmuştu. Daha sonrasında da dedim ki bu demek oluyor ki bizim dudaklarımızdan dökülen her sözcükten, sergilediğimiz her davranışın hiç tanımadığımız insanların bile bir şekilde hayatına etki edebileceği olmuştu.

Bu nedenle okuduğum, deneyimlediğim, gördüğüm, duyduğum kendi hayatıma dokunan her kitaptan her cümleye kadar kendi zihin kitaplığımda bulunan tüm bilgileri nacizane fikirlerimle harmanlayıp, kitaplığımda tabiri caizse gizemliğimde paylaşmaya karar verdim.

Elbette buradaki tüm detaylar benim doğrularıma göre yazılıyor olacak ve elbette herkesin doğrusu değişkenlik gösterebilir. Önemli olan kendiniz için oluşturduğunuz çıkarımlar doğrultusunda hayatınıza pozitif etkiler bırakabilmenizdir. Umarım okuduğunuzda duygu ve düşünce farkındalığını deneyimler ve hayatınızda uygulanabilir anlar oluturabilmenize vesile olabilirim.

Sevgi ve selamlarımla.

Gizem T.A.

*Kelebek Etkisi Teorisi

http://www.bilim-teknoloji.com/kelebek-etkisi-nedir/